O naszej Agroturystyce Rowiccy

Nasze gospodarstwo agroturystyczne oferuje Państwu możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury. Już od 11 lat zapraszamy naszych Gości nad Liwiec – piękną, dziką, mazowiecką rzekę. Kajaki Liwiec zostaną na długo w Twojej pamięci. Oferujemy noclegi w domu oraz w warunkach turystycznych, w domku dla gości, oraz na polu namiotowym.

Główną atrakcją jest właśnie rzeka Liwiec i spływy kajakowe. Naszym Gościom wypożyczamy kajaki, zapewniamy również cały niezbędny sprzęt (kamizelki, wiosła, poduszki) oraz transport. Trasę można wybrać według swojego uznania – od 2 godzinnej do nawet kilkudniowej.

Proponujemy również domowe wyżywienie – m.in. własnoręcznie pieczony chleb, sery z koziego mleka. Nad rzeką jest również pole namiotowe, sanitariaty i zadaszone miejsce na ognisko..

Gospodarze: Wspaniali rodzice siedmiorga dzieci. Zainteresowani zdrowym, naturalnym trybem życia. Budynek w Wólce Proszewskiej kupili 15 lat temu zafascynowani jego historią i przepięknym położeniem nad samą rzeką, a następnie przeprowadzili się tu z rodziną. W budynku tym funkcjonowała kiedyś Szkoła Podstawowa. Zlikwidowano ją w latach 70, ale jeszcze przez kilka lat służyła jako magazyn sprzętu turystycznego szczepu ZHP Podlasie w Mokobodach. Organizowano tu również biwaki harcerskie.

Marysia: Dobra gospodyni, świetna kucharka – specjalności: własnoręcznie pieczony chleb, pierogi, zupa z soczewicy, zupa z pokrzywy, mleczu i innego ziela. Hodowca kóz. Produkuje sery z koziego mleka. Zauroczona cudownymi zachodami słońca nad Liwcem. Lubi porozmawiać z każdym gościem.

Krzysztof: Od roku 1981 pracuje w Szkole Podstawowej w Mokobodach jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od lat zainteresowany działalnością turystyczną, aktywnym i zdrowym trybem życia. Jako nauczyciel organizuje zimowiska, zielone szkoły, obozy wędrowne oraz Nadliwczański Rajd Pieszy (11 edycji).