Gdzie spędzić weekend we dwoje poza Warszawą?

utworzone przez | mar 29, 2023 | Aktualności Liwiec

Każdy z nas znalazł się w podobnym scenariuszu – zbliża się weekend, jesteśmy żądni przygód, zapomnienia trosk codziennego życia i co najważniejsze chcemy odpocząć od zgiełku miasta, zwłaszcza Warszawy. Problem w tym, że nie zawsze wiadomo, jak i gdzie spędzić weekend we dwoje poza miastem. Z tej przyczyny powstał ten artykuł, aby uświadomić Was, dlaczego spływ kajakowy po rzece Liwiec jest niezapomnianym i oryginalnym pomysłem na spędzenie weekendu we dwoje,.Oto powody, które na pewno Was przekonają.

Spływ kajakowy po rzece Liwiec jest relaksującym sposobem na spędzenie czasu

Pierwszym powodem, dla którego warto wybrać się na spływ kajakowy, jest fakt, że jest to po prostu relaksujące hobby!

Mentalny obraz, który wielu ludzi ma o kajakach obejmuje burzliwy strumień rzeki i skały. W rzeczywistości jednak, spływ kajakowy po rzece Liwiec odbywa się na powolnych rzekach, gdzie największym zagrożeniem są komary.

Warto wybrać się wcześnie rano lub w okolicach zachodu słońca, aby obserwować, jak słońce wschodzi lub zachodzi nad wodą. Kolorowy zachód słońca odbija się wtedy o powierzchnie tafli wody, a w tle słychać relaksujące odgłosy zwierząt i owadów. Czyż to nie jest idealna sceneria dla zakochanej pary?

W przeciwieństwie do aktywności lądowych, takich jak chodzenie i jazda na rowerze, jest coś w kajaku, co zmusza Was do bycia świadomymi obecnej chwili. Trudniej jest myśleć o spotkaniu w pracy lub nieukończonych obowiązkach, gdy jesteście otoczeni przez wodę. Dodatkowo w ośrodku „Kajaki Liwiec” dostępne są noclegi, swojskie wyżywienie i ogniska organizowane po odbyciu spływów kajakowych, więc jest to świetne wypełnienie planu na weekend i gwarancja, że w o nic nie będziecie musieli się martwić.

Kajakarstwo może być również przygodą

Jeśli przygoda jest tym, czego pragniecie, spływy kajakowe są świetną opcją. Nie musicie mieszkać na wsi, żeby cieszyć się kajakarstwem na weekend. Wystarczy udać się do Wólki Proszewskiej oddalonej o 67 km od Warszawy, aby cieszyć się sielskim krajobrazem.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszelkiego rodzaju spływy wymagają sprzętu i podstawowych umiejętności, więc jeśli nie jesteście doświadczonymi kajakarzami, lepiej skorzystać z usług „Kajaki Liwiec”, aby upewnić się, że dysponujecie odpowiednim przeszkoleniem i sprzętem.

Połączcie się z naturą

Jednym z najlepszych powodów, aby wybrać się na spływ kajakowy, po rzece Liwiec jest możliwość połączenia się z naturą. Jak każda aktywność na świeżym powietrzu, zwłaszcza ta, która nie wymaga pełnej koncentracji w każdym momencie, kajakarstwo pozwala nawiązać kontakt z naturą. Przebywanie na świeżym powietrzu, z dala od domów i hałaśliwych ulic, pozwala doświadczyć wzajemnych powiązań natury i daje nam perspektywę na nasze miejsce w świecie.

Obserwowanie świata z wody daje lekkie oderwanie od codzienności. Unosimy się, kołyszemy, oglądamy linię brzegową i życie wodne z nowego punktu widzenia, który może uświadomić nam codzienne rzeczy w nowym i wyjątkowym świetle.

Ponadto rzeki są siedliskiem bogatej i unikalnej dzikiej przyrody, której nie zobaczycie nigdzie indziej. Wszystkie te zwierzęta, można obserwować z wody, najlepiej za pomocą lornetki.

Kajakarstwo jest przystępne cenowo

Kajakarstwo nie jest ekskluzywnym hobby, choć wiąże się z pewnymi kosztami. Koszt wypożyczenia kajaków w „Kajaki Liwiec” waha się od 70 zł/ dzień dla 1 osoby po 100 zł/ dzień dla 2 osób.

Korzyści z wynajmu kajaków to:

  • Niewielkie koszty w porównaniu z zakupem własnego kajaka
  • Doświadczenie organizatora
  • Cały sprzęt jest dostarczany w miejscu użytkowania
  • Brak konieczności przygotowania / transportu / załadunku / rozładunku kajaka

Jeśli zdecydujecie się na zakup własnych kajaków, większość standardowych modeli można znaleźć w sklepach outdoorowych za około 2500 złotych.  I pamiętajcie, jeśli kupicie swój własny kajak, będziecie potrzebować sposobu na przetransportowanie go do miejsca startu.

Kajakarstwo jest łatwe do nauczenia

Kajakarstwo jest świetnym zajęciem dla całej rodziny i nie bez powodu można się go łatwo nauczyć. W przeciwieństwie do niektórych form nawigacji na łodzi, sterowanie i wiosłowanie kajakiem wymaga niewiele praktyki, aby opanować ten sport. Kajaki są dostarczane z jednym dwustronnym wiosłem. To wiosło działa zarówno jako napęd kajaka jak i jego ster. Kilka minut praktyki pozwoli Wam nauczyć się podstaw.

Więcej aktualnych zdjęć znajdziesz na naszych social mediach!

Zapraszamy!